Świat

Instruktorka jogi oddała nerkę obcemu mężczyźnie. Skończyło się małżeństwem

41-letnia instruktorka jogi oddała nerkę obcemu mężczyźnie, bo wzruszyła ją prośba jego narzeczonej. Wkrótce potem poślubiła jego brata.

Cała sprawa miała swój początek w 2019 roku. Mieszkająca na Florydzie Hayley Milks, która dochodziła do siebie po ciężkim rozwodzie, zabijała czas w bezsenną noc przeglądając Instagram. Natrafiła tam na wpis kobiety o imieniu Melissa, która prosiła potencjalnego dawcę o oddanie nerki jej narzeczonemu. Napisała, że David Montoto przeszedł przeszczep nerki i trzustki w 2012 roku, z powodu cukrzycy. W 2016 jego organizm zaczął jednak odrzucać nową nerkę. Musiał przechodzić dializy trzy razy w tygodniu, a po każdej czuł się coraz gorzej.

Milks powiedziała dziennikowi New York Post, że ten wpis bardzo ją wzruszył. Postanowiła się skontaktować z jego autorką i zaoferować jej narzeczonemu jedną ze swych nerek. Para zaprosiła ją na obiad, by wyrazić swą wdzięczność. Ustalili, że Milks i Montoto mają tę samą grupę krwi, a kolejne testy wykazały, że może ją oddać. Milks wspomina, że gdy powiedziała o tym Melissie przez telefon, ta zaniemówiła, a potem się popłakała.

W 2019 roku Milks sprzedała swoje studio jogi i zaczęła przygotowywać się do oddania nerki. Musiała wyleczyć wcześniej anemię i przejść kolejne tuziny testów. W końcu jednak przeprowadzono operację przeszczepu i okazała się być sukcesem. Jak wspomina Milks, była tak trudna, że jej cztery wcześniejsze porody okazały się być w porównaniu łagodnym doświadczeniem.

Gdy dochodziła do siebie po operacji, do jej sali wchodzili członkowie rodzin pary, by jej podziękować. Jako ostatni odwiedził ją 40-letni William Montoto, brat mężczyzny, któremu oddała nerkę. Gdy zaczęli rozmawiać, okazało się, że oboje są samotnymi rodzicami, którzy przeszli przez bolesne rozwody. Montoto szybko zauważył, że szuka byle pretekstu, by znowu ją odwiedzić.

W końcu Montoto wysłał jej SMSa, w którym napisał, że ma nadzieję, że Milks „nie postrzega go jako brata”. Wkrótce potem zostali parą, a w 2022 roku się zaręczyli. Gdy dostał nową pracę i musiał się wyprowadzić do Tampy, wyprowadziła się razem z nim. Wiosną zeszłego roku wzięli ślub, a latem planują oficjalne wesele. Założyli też wspólnie mały sklep. Milks powiedziała NYPost, że oddając organ znalazła nowe życie.

Źródło: Autor:
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij