Kraj

Burza po słowach Tuska. Kurski przypomina premierowi: Nie jest pan Ronaldem Reaganem

Donald Tusk nie kryje swojego oburzenia wobec decyzji Republikanów o odrzuceniu ustawy dotyczącej pomocy Ukrainie. Postawę polskiego premiera skrytykowali amerykańscy senatorowie, a do tego grona dołączył teraz Jacek Kurski. Były szef TVP przypomniał Tuskowi, że nie jest on Ronaldem Reaganem.

Drodzy republikańscy senatorowie. Ronald Reagan, który pomagał milionom z nas odzyskać wolność i niepodległość, musi dziś przewracać się w grobie. Wstydźcie się – napisał premier Donald Tusk. Jego wpis na platformie X był reakcją na odrzucenie przez amerykański Senat ustawy granicznej. Zakładała ona przekazanie Ukrainie pakietu pomocowego w wysokości 60 miliardów dolarów. Pomysł poparło czterech Republikanów.

Zachowanie polskiego premiera nie umknęło uwadze amerykańskich senatorów. Głos w sprawie zabrał m.in. senator Partii Republikańskiej z Ohio James David Vance.

Nowy przywódca Polski aresztuje przeciwników politycznych i zawdzięcza bezpieczeństwo swojego kraju mojej hojności. Mógłby rozważyć okazanie wdzięczności lub przynajmniej stonowanie swoich autorytarnych zapędów – napisał polityk.

Szanowny panie premierze, czy możemy zacząć wysyłać panu 300 000 imigrantów, którzy nielegalnie przedostają się do Ameryki każdego miesiąca? To naprawdę pomogłoby nam poradzić sobie z inwazją na nasz kraj i znacznie pomogłoby w przyjęciu ustawy o pomocy  – stwierdził senator Marco Rubio.

Na wpis Donalda Tuska zareagował również Jacek Kurski. Były szef Telewizji Polskiej przypomniał premierowi, że nie jest on Ronaldem Reaganem.

– Polska kochała Ronalda Reagana za to, że pomógł nam odzyskać wolność, którą teraz kradniecie i niepodległość, którą teraz sprzedajecie. Polska znała Ronalda Reagana jako męża stanu stojącego na straży wartości i wielkiej przyszłości naszych krajów. Ronald Reagan był przyjacielem Polski. Panie premierze, nie jest pan Ronaldem Reaganem – napisał Kurski.

Źródło: stefczyk.info/na podst.X Autor: MS
Fot. Wikimedia Commons

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij