Świat

To prawdziwy cud! Dziecko przeżyło 60 godzin pod zwałami ziemi

60 godzin przeżyło dziecko po zwałami ziemi na wyspie Mindanao na południu Filipin, gdzie we wtorek w wyniku osuwisk zginęło co najmniej 11 osób, a ponad sto jest zaginionych – poinformowały w piątek rano czasu miejscowego filipińskie władze.

“Dziewczynkę, której wiek nie został ujawniony, znaleźli ratownicy kopiący gołymi rękami i łopatami w poszukiwaniu ocalałych w wiosce Masara na południu wyspy Mindanao” – powiedział agencji AFP Edward Macapili, szef agencji ds. klęsk żywiołowych w prowincji Davao de Oro.

“To cud (…)który daje nadzieję ratownikom. Odporność dziecka jest zwykle mniejsza niż u dorosłych, a mimo to dziewczynka przeżyła” – podkreślił Macapili.

Powodzie i osuwiska ziemi są częstym zjawiskiem na Filipinach, archipelagu liczącym ponad 7,6 tys. wysp. Co roku odnotowuje się tam około 20 burz tropikalnych.

Źródło: PAP Autor: sp/
Fot. PAP/EPA

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij