Świat

To coraz bardziej dochodowy biznes. Chodzi o krematoria dla zwierząt

W okolicach Bratysławy i Trnawy funkcjonuje około dziesięciu krematoriów dla zwierząt i powstają kolejne – powiadomił w piątek słowacki dziennik “SME”. W ocenie gazety jest to konsekwencja wzrostu zainteresowania zwierzętami domowymi w okresie pandemii Covid-19.

Ten nowy trend pomógł podczas pandemii sprzedawcom karmy i weterynarzom, ale skorzystała na tym również inna branża – właściciele krematoriów dla zwierząt – zauważył “SME”.

Przedsiębiorcy rozpoczęli procedurę uzyskania zgody na uruchomienie krematorium małych zwierząt domowych Rovinj koło Bratysławy oraz w Czernej Vodie w rejonie Trnawy. Ten drugi projekt zakłada wykorzystywanie niewielkiego krematorium mobilnego.

Gazeta powiadomiła, że kremacja kosztuje od 55 do 285 euro, w zależności od wagi zwierzęcia. Jeśli właściciel zamówi również dodatkowe usługi, takie jak transport, odcisk łapy lub dostawa urny do domu, rachunek może wzrosnąć do 300 euro.

Osobnym rozdziałem tego biznesu są urny – zauważył “SME”. Oprócz zwykłych blaszanych urn krematoria oferują również mosiężne, ceramiczne, szklane i bio. Przykładowo, ceramiczna urna w kształcie kota kosztuje ponad 100 euro.

 

Źródło: PAP Autor: Piotr Górecki
Fot.

Polecane artykuły

0 0

Atak nożownika w szpitalu. Odwiedzający zaatakował pacjentkę

0 0

Odkryto nowy gigantyczny gatunek węża

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij