karetka pogotowia - 17-latka zginęła w wypadku Kraj

Rodzice wyciągnęli nieprzytomną córkę z wanny. Godzinna reanimacja nie uratowała jej życia

W czwartek wieczorem służby ratunkowe dostały wezwanie do 10-latki, która zasłabła. Dziewczynka straciła przytomność w wannie, a następnie przez godzinę była reanimowana. Niestety starania rodziców i ratowników medycznych nie uratowały jej życia.

Do tragedii doszło w czwartek późnym wieczorem w Zabrzu. Po godzinie 22 służby otrzymały wezwanie do nieprzytomnej 10-latki. Rodzice dziewczynki mieli wątpliwości czy z ich córką, która właśnie bierze kąpiel, wszystko jest w porządku. Postanowili więc wejść do łazienki i zastali tam nieprzytomne dziecko leżące w wannie.

10-latka została wyciągnięta przez rodziców, którzy wezwali służby i rozpoczęli reanimację. Prowadzenie resuscytacji krążeniowo-oddechowej przejęli następnie przybyli na miejsce medycy i strażacy.

O godzinie 22:11 otrzymaliśmy zgłoszenie o zasłabnięciu dziewczynki podczas kąpieli w wannie. Gdy przyjechaliśmy na miejsce, rodzice już prowadzili reanimację, którą przejęło pogotowie ratunkowe – przekazał w rozmowie z „Faktem” mł. bryg. Wojciech Strugacz z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Zabrzu.

Mimo godzinnej walki o jej życie, nie udało się dokonać cudu – dodał.

Na miejsce zdarzenia przybyli także strażacy, którzy stwierdzili obecność tlenku węgla w pomieszczeniu. Prawdopodobnie wydzielał się on z umieszczonego w łazience piecyka gazowego.

Mł. asp. Sebastian Bijok z Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu powiedział w rozmowie z „Faktem”, że doszło do nieszczęśliwego wypadku, spowodowanego zatruciem czadem. Jednocześnie zaapelował o montowanie w domach czujników czadu.

Apelujemy, aby montować czujniki czadu, to niewiele kosztuje. Warto pomyśleć o takich urządzeniach, które nas w porę zaalarmują i mogą uratować życie. Należy też zadbać o wentylację, przeglądy kominów i drożność kratek wentylacyjnych – podkreślił przedstawiciel zabrzańskiej policji.

Źródło: stefczyk.info/na podst.Fakt Autor: MS
Fot. pixabay/zdj. ilustracyjne

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij