Kraj

Uczniowie stracą darmowe laptopy. Ministerstwo zawiesiło program

– Dzisiaj zawieszamy program “Laptop dla ucznia”, żeby w przyszłości dać szansę na nowy, świetny program “Cyfrowy uczeń”, gdzie nikt nie zostanie pokrzywdzony – zapowiedział wicepremier, minister cyfryzacji Krzysztof Gawkowski.

Na konferencji wicepremier i minister cyfryzacji, wspólnie z minister edukacji Barbarą Nowacką wspomnieli o tym, że program “cyfrowej edukacji” czekają zmiany.

– Dzisiaj zawieszamy program +Laptop dla ucznia+, żeby w przyszłości dać szansę na nowy, świetny program +Cyfrowy uczeń+, gdzie nikt nie zostanie pokrzywdzony, gdzie uczniowie czwartych klas będą wiedzieli, że mają narzędzie do pracy, do nauki, do wyrównywania szans – zapowiedział Gawkowski.

Zdaniem Gawkowskiego, poprzedni program był źle skonstruowany, a zawieszając go rząd bierze “odpowiedzialność za wydawanie pieniędzy z UE”.

Jak dodawała minister edukacji, politycy rządzącej koalicji nie potrafią wskazać, jaki sprzęt i kiedy trafi do uczniów zamiast laptopów.

– Bo to nie będzie decyzja jednego, dwóch, czy trzech ministrów, tylko decyzja ekspertów, podjęta po badaniach i analizach realnych potrzeb – zapewniła  Nowacka.

 

 

Źródło: x/polsat/pap Autor: red.
Fot. PAP

Polecane artykuły

0 0

Rosyjska ambasada grozi Szwecji

0 0

Policja aresztowała syna znanej prawicowej polityk

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij