Kraj

Szymon Hołownia zamknął Sejm przed posłami. “To miał być przyjazny, otwarty Sejmu, uśmiechnięty! To jest wielkie oszustwo”

Mariusz Kamiński i Maciej Wąsik pojawili się po godzinie 9 przed budynkiem Sejmu. Posłowie nie weszli do budynku Parlamentu, bo uniemożliwiła to Straż Marszałkowska i funkcjonariusze policji. 

Na terenie Parlamentu doszło do przepychanek z parlamentarzystami Prawa i Sprawiedliwości. Budynek Sejmu został zamknięty, a zgodnie z relacją portalu wPolsce.pl, która powoływała się na słowa posła Marcina Przydacza, “marszałek Hołownia zamknął wszystkie wejścia i on sam nie może opuścić budynku Sejmu”.

Sytuację komentował poseł Maciej Wąsik:

– Hołownia boi się dwóch posłów? Co to za środki bezpieczeństwa? To miał być przyjazny, otwarty Sejmu, uśmiechnięty! To jest wielkie oszustwo. Przyszedłem do pracy jako poseł. Hołownia okłamał wszystkich. Oni się boją. To strach przed prawdą — mówił parlamentarzysta.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński prosił o przejście dla „posłów Kamińskiego i Wąsika”. Straż Marszałkowska odpowiedziała, że zaprasza ich do biura przepustek, gdzie „dostaną odpowiednie uprawnienia i wejdą na teren Sejmu”.

Źródło: Stefczyk.info za wPolsce.pl/wPolityce.pl Autor: red.
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij