Kraj

120 km/h w obszarze zabudowanym. Kierowca słono za to zapłacił

Aż o 70 kilometrów na godzinę przekroczył dozwoloną prędkość kierowca jaguara, zatrzymany przez drogówkę we Wręczycy Wielkiej (Śląskie) – w obszarze zabudowanym rozpędził samochód do 120 km/h. Dostał 2 tys. zł mandatu, punkty karne i zostało mu zatrzymane prawo jazdy.

Informację o zatrzymaniu pirata drogowego przekazała w niedzielę Komenda Powiatowa Policji w Kłobucku. Policjanci z tamtejszej drogówki, podczas kontroli prędkości na ulicy Śląskiej we Wręczycy Wielkiej, namierzyli jaguara, który zdecydowanie za szybko przejeżdżał przez tę miejscowość.

„Urządzenie pomiarowe wskazało, że samochód poruszał się z prędkością 120 km/h, a więc o wiele za szybko jak na obszar zabudowany, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h. Podczas kontroli okazało się, że samochodem kierował 34-letni mieszkaniec powiatu częstochowskiego. W związku ze znacznym przekroczeniem prędkości mężczyzna stracił prawo jazdy, został ukarany mandatem karnym w kwocie 2000 złotych, a na jego konto dopisano punkty karne” – przekazali policjanci.

Mimo licznych akcji wymierzonych w piratów drogowych i wysokich mandatów, mundurowi nadal często zatrzymują kierowców, którzy znacząco przekraczają dozwoloną prędkość. Policjanci apelują o rozsądek i przypominają, że to jedna z przyczyn najtragiczniejszych w skutkach wypadków drogowych.

Źródło: PAP Autor: kon/ agz/
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij