Kraj

Pijani rodzice opiekowali się dwójką małych dzieci

Ponad 3 promile alkoholu mieli rodzice, którzy w Olkuszu (Małopolskie) opiekowali się dwójką dzieci w wieku roku i sześciu lat. Dzieci trafiły do rodziny zastępczej. Policja apeluje do świadków takich zachowań, aby reagowali i zgłaszali je do odpowiednich instytucji.

Oficer prasowa komendanta powiatowego policji w Olkuszu kom. Katarzyna Matras poinformowała, że zgłoszenie od pracownika socjalnego o podejrzeniu, że nietrzeźwi rodzice opiekują się dwójką dzieci wpłynęło do dyżurnego policji w czwartek wieczorem.

Do mieszkania skierowano policyjny patrol, który zbadał trzeźwość rodziców. Okazało się, że oboje byli pijani – matka miała 3,2 promila, a ojciec 3 promile alkoholu. Pod ich opieką były dzieci w wieku roku i sześciu lat.

„Małoletnie dzieci decyzją sądu przekazano pod opiekę rodziny zastępczej, a sprawa nietrzeźwych rodziców trafiła na policję. Teraz funkcjonariusze będą ustalać czy rodzice swoim zachowaniem stworzyli bezpośrednie zagrożenie dla życia lub zdrowia dziecka” – przekazała policjantka.

Funkcjonariusze apelują do osób, które są świadkami takich zachowań, aby reagowali i zgłaszali je do odpowiednich instytucji. „Pamiętajmy, że zgłoszenie może zapobiec tragedii, ale też jest pomocne w celu podjęcia odpowiednich działań przez instytucje, które mają na celu zapewnić bezpieczeństwo dzieciom i młodzieży” – tłumaczy policja.

Źródło: PAP Autor: PAP
Fot. Pixabay/zdjęcie ilustracyjne

Polecane artykuły

0 0

Atak nożownika w szpitalu. Odwiedzający zaatakował pacjentkę

0 0

Odkryto nowy gigantyczny gatunek węża

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij