Świat

Co więźniowie ukrywają w celach? Nadzwyczajna kontrola ujawniła niedozwolone sprzęty

Włoska służba więzienna przeprowadziła nadzwyczajną kontrolę w zakładzie karnym w Velletri niedaleko Rzymu. Wśród ukrywanych przez osadzonych przedmiotów znaleziono nielegalne dekodery do oglądania płatnych kanałów telewizyjnych. Ujawniono także standardowe przedmioty, których przemyt od lat trapi włoskie zakłady karne.

Włoskie więzienia od lat nie mogą poradzić sobie z przemytem nielegalnych przedmiotów. Osadzeni najczęściej wnoszą do swojej celi telefony i niedozwolone substancje. Szukają także różnych sposobów na nudę. Jak więźniowie gospodarują wolnym czasem, odkryła służba więzienna podczas nadzwyczajnej kontroli, w której wzięło udział ponad 100 pracowników.

Dzisiaj bardzo wcześnie rano w więzieniu Velletri przeprowadzono nadzwyczajną rewizję, w której wzięło udział ponad 100 funkcjonariuszy więziennych – oświadczył Maurizio Somma, sekretarz krajowy Autonomicznego Związku Policji Penitencjarnej na Lacjum.

W celach ujawniono m.in. sześć telefonów komórkowych oraz ładowarki. Okazało się, że osadzeni korzystają także z pirackich sprzętów. Kontrolerzy znaleźli nielegalne dekodery, które umożliwiały więźniom oglądanie płatnych kanałów telewizyjnych. Niektórzy znaleźli innych sposób na nudę, grając w gry na konsolach.

Somma zwraca również uwagę na nielegalne substancje, którymi handlują osadzeni.

Walka z przetrzymywaniem i handlem substancjami odurzającymi trwa nieubłaganie – podkreśla. Dodaje on, że niedozwolone środki i sprzęty trafiają do więźniów w różny sposób. W niektórych przypadkach do tego celu wykorzystywane są drony.

Sekretarz krajowy Autonomicznego Związku Policji Penitencjarnej na Lacjum uważa, że potrzebne jest podjęcie „drastycznych środków”. Jego zdaniem może w tym pomóc instalacja specjalnych ekranów, które uniemożliwią korzystanie z telefonów komórkowych w celach.

Źródło: stefczyk.info/na podst.interia Autor: MS
Fot. pixabay/zdj. ilustracyjne

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij