policja ustala szczegóły zabójstwa w hotelu Kraj

Tragedia przed komisariatem. Policjanci znaleźli ciało mężczyzny

53-letni mężczyzna zmarł w nocy z piątku na sobotę przed komisariatem policji w Częstochowie. Mężczyzna, mieszkaniec budynku położonego naprzeciwko komisariatu, był reanimowany. Prokuratura zdecydowała o wykonaniu sekcji zwłok.

Jak przekazała w sobotnim komunikacie częstochowska policja, ciało mężczyzny, które leżało przed budynkiem Komisariatu Policji II przy ul. Bór 14 w peryferyjnej dzielnicy Ostatni Grosz, wychodzący z komisariatu policjanci zauważyli w sobotę ok. godz. 2.40.

„Z uwagi na brak oznak życia mundurowi przystąpili do resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Jednocześnie na miejsce natychmiast wezwano służby medyczne, które po przybyciu przejęły akcję ratowniczą. Niestety stwierdzono zgon 53-letniego mieszkańca Częstochowy” – relacjonowali częstochowscy funkcjonariusze.

Jak zaznaczyli, ze wstępnych ustaleń wynika, że do zgonu mogło dojść między godziną 1.00, a 2.40 – w tym czasie nikt bowiem nie wchodził i nie opuszczał komisariatu. Na miejscu nie stwierdzono widocznych obrażeń na ciele. Obecny na miejscu prokurator zadecydował o przeprowadzeniu sekcji zwłok, aby wyjaśnić przyczynę zgonu.

Policja podała, że zmarły mieszkał przy ulicy Bór 11 – to budynek położony po drugiej stronie ulicy, naprzeciw komisariatu. Mężczyzna nie zgłaszał się na komisariat, nie figurował w policyjnych bazach danych, nie był legitymowany, policjanci nie wykonywali z nim żadnych czynności, a w jego mieszkaniu nie zgłaszano interwencji.

Komisariat II policji w Częstochowie nie ma monitoringu zewnętrznego. Kamer nie ma też w najbliższym otoczeniu. Policjanci sprawdzają, czy najbliższy monitoring miejski lub inne kamery zarejestrowały mężczyznę. Ustalają również, czy ostatnio udzielana mu była pomoc medyczna.

Przyczyny i okoliczności śmierci mężczyzny wyjaśniają policjanci i śledczy Prokuratury Rejonowej Częstochowa-Południe. Policjanci proszą o kontakt osoby mające jakąkolwiek wiedzę o okolicznościach, które doprowadziły do śmierci 53-latka lub widziały go przed ujawnieniem zwłok pod numerami: 47 858 12 11 lub 47 85 812 55.

Źródło: PAP Autor: Mateusz Babak
Fot. pixabay/zdj. ilustracyjne

Polecane artykuły

0 0

Atak nożownika w szpitalu. Odwiedzający zaatakował pacjentkę

0 0

Odkryto nowy gigantyczny gatunek węża

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij