Julio Iglesias Rozrywka

Julio Iglesias zatrzymany na lotnisku. Próbował przemycić 42 kg żywności

Hiszpański piosenkarz i kompozytor Julio Iglesias został zatrzymany na Dominikanie w związku z przewozem samolotem 42 kg jedzenia – poinformowała w poniedziałek madrycka telewizja Telecinco. Na Dominikanie przepisy o bezpieczeństwie fitosanitarnymi zakazują wwożenia dużych ilości żywności przez pasażerów linii lotniczych.

Dominikańskie służby celne zarekwirowały na lotnisku w Punta Cana 42 kg żywności z bagażu 80-letniego muzyka, m.in. mięsa, warzyw i owoców.Według osób z bliskiego otoczenia hiszpańskiego muzyka Iglesias został zatrzymany w niedzielę po południu na kilka godzin na lotnisku, na które przybył z karaibskiego archipelagu Bahamów, na którym rezyduje.Służby bezpieczeństwa uwolniły go dopiero po interwencji prezydenta Dominikany Luisa Abinadera oraz ministra kultury tego kraju.

Władze Dominikany wyjaśniły, że zatrzymanie Iglesiasa było wynikiem “nieporozumienia”, gdyż w jego bagażach “ostatecznie nie znajdowały się substancje niebezpieczne”. Zgodnie z relacjami przyjaciół Iglesiasa cytowanych przez Telecinco w bagażach piosenkarza znaleziono poza produktami mięsnymi liczne warzywa i owoce, m.in. sałatę, fasolę, czereśnie, truskawki, oraz grzyby.

Źr. zdjęcia.

Wikimedia Commons Graph+sas / CC BY-SA 4.0

 

Źródło: PAP Autor: Marcin Zatyka
Fot. Wikimedia Commons

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij