Kraj

Apel Mateusza Morawieckiego: niech demokratyczna wspólnota świata Zachodu, nie patrzy biernie na to, co dzieje się w Polsce

Mariusz Kamiński i Maciej Wąsik “to ofiary politycznej zemsty nowego rządu Donalda Tuska”; apeluję do demokratycznej wspólnoty świata Zachodu, by nie patrzyła biernie na to, co dziś dzieje się w Polsce – podkreślił w środę były premier Mateusz Morawiecki (PiS).

Morawiecki podkreślił we wpisie w mediach społecznościowych, że “po raz pierwszy od 35 lat, od upadku komuny i wielkiego zwycięstwa Polaków nad totalitaryzmem – mamy w Polsce więźniów politycznych”. “Mariusz Kamiński i Maciej Wąsik to ofiary politycznej zemsty nowego rządu Donalda Tuska” – zaznaczył były premier.Zaapelował też “do demokratycznej wspólnoty świata Zachodu, by nie patrzyła biernie na to, co dziś dzieje się w Polsce”.Do wpisu Morawiecki dołączył filmik, w którym mówi o sytuacji związanej z Wąsikiem i Kamińskim oraz apeluje do świata Zachodu, by nie patrzyła biernie na to, co dzieje się w Polsce.

We wtorek wieczorem policja zatrzymała polityków PiS, byłych szefów CBA Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika, którzy przebywali wówczas w Pałacu Prezydenckim. Politycy zostali skazani 20 grudnia ub.r. prawomocnym wyrokiem na dwa lata pozbawienia wolności w związku z tzw. aferą gruntową.

Źródło: PAP Autor: PAP
Fot. PAP/Rafał Guz

Polecane artykuły

0 0

Atak nożownika w szpitalu. Odwiedzający zaatakował pacjentkę

0 0

Odkryto nowy gigantyczny gatunek węża

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij