Świat

Rosjanie mordują cywili w obozie dla uchodźców

Jedna osoba zginęła, a siedem zostało rannych w wyniku rosyjskich ostrzałów w obwodzie chersońskim na południu Ukrainy – poinformował w piątek szef obwodowej administracji wojskowej w Chersoniu Ołeksandr Prokudin. Jednym z celów ataków było miasteczko modułowe dla uchodźców wojennych.

“W związku z rosyjską agresją jedna osoba zginęła, a siedem zostało rannych” – napisał Prokudin na Telegramie.

W ciągu ostatniej doby agresorzy uderzyli w obwodzie chersońskim w dzielnice mieszkalne, obiekty infrastruktury krytycznej i magazyn pomocy humanitarnej. Ogółem dokonali 125 ostrzałów, używając do tego ponad 600 pocisków.

Jednym z celów było miasteczko modułowe dla uchodźców wojennych w miejscowości Wysoke. Wojska rosyjskie wysłały tam trzy drony. Uszkodzono budynek administracyjny i pomieszczenia, w których mieszkali ludzie pozbawieni domów w następstwie działań wojennych.

“Pięć osób, wśród nich 14-letni chłopiec, zostało rannych i doznało ostrej reakcji na stres” – przekazał Prokudin.

Rosjanie atakowali także w ciągu ostatniej doby cele cywilne w obwodzie donieckim, gdzie zginęły dwie osoby. Stało się to w miejscowościach Kateryniwka i Krasnohoriwka ().

Źródło: PAP Autor: Z Kijowa Jarosław Junko
Fot. PAP/ EPA/SERGEY DOLZHENKO

Polecane artykuły

0 0

Atak nożownika w szpitalu. Odwiedzający zaatakował pacjentkę

0 0

Odkryto nowy gigantyczny gatunek węża

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij