Świat

Szokujące nagranie. Oskarżony rzucił się na sędzię w trakcie odczytywania wyroku

Do internetu trafiło szokujące nagranie. Widać na nim, jak oskarżony rzucił się na sędzię w trakcie odczytywania wyroku.

Zdarzenie miało miejsce w Las Vegas. Przed sądem hrabstwa Clark stał 30-letni Deobra Redden. W kwietniu zeszłego roku miał zaatakować innego mężczyznę, powodując znaczące oskarżenia ciała. Inny sędzia kazał sprawdzić, czy jest zdolny do tego, by stanąć przed sądem. W październiku psychiatrzy uznali, że tak, a w listopadzie mężczyzna przyznał się do winy.

W środę trwało posiedzenie, na którym miał poznać wysokość kary. Jego obrońca poprosił sędzię Mary Kay Holthus o to, by dała mu wyrok w zawieszeniu. Kobieta jednak nie miała takiego zamiaru. „Myślę, że czas, by spróbował czegoś innego, ponieważ po prostu nie mogę z taką historią” – powiedziała, zapewne odnosząc się do jego wcześniejszych wyroków. Następnie zaczęła odczytywać oficjalną formułę wyroku.

W tym momencie Redden podniósł się z miejsa i podbiegł do stołu sędziowskiego. Następnie przez niego przeskoczył i zrzucił sędzię z fotela na podłogę, krzycząc pod jej adresem wulgaryzmy. Inni prawnicy i marszałek sądowy, który pilnuje porządku na sali, rzucili się na niego, bijąc go pięściami i próbując go odciągnąć od sędzi. „Stary, co jest z tobą k***a nie tak?” – słychać, jak któryś z nich pyta oskarżonego. W tle zaczyna wyć alarm.

W końcu mężczyznę udało się spacyfikować. Źródła jednej z lokalnych telewizji twierdzą, że sędzia odniosła jedynie drobne obrażenia głowy, obrażenia odniósł też marszałek. „Dzięki Bogu sędzi nic się nie stało” – powiedział prokurator okręgowy Steve Wolfson. Podziękował osobom, które rzuciły jej się na ratunek, zwłaszcza marszałkowi i jej asystentowi.

Redden ma już na koncie dwa wyroki. Holthus prowadziła jego sprawę dotyczącą kryminalnego niszczenia mienia. W 2021 roku został też skazany na rok więzienia za napaść na członka rodziny. Jeszcze dziś stanie ponownie przed sądem, gdzie usłyszy zarzut pobicia i zarzut pobicia osoby o chronionym statusie.

Źródło: Autor:
Fot.

Polecane artykuły

0 0

Atak nożownika w szpitalu. Odwiedzający zaatakował pacjentkę

0 0

Odkryto nowy gigantyczny gatunek węża

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij