Publicystyka

IKEA i mBank wycofują reklamy z telewizji Republika. Internauci ogłaszają bojkot lewackich firm

Po kontrowersyjnych wypowiedziach publicystów, które padły na antenie TV Republika, IKEA i mBank postanowiły wycofać swoje reklamy z anten wspomnianej telewizji. Przedstawiciele firm znanych ze skrajnie lewicowej agendy, przyznali, że nie wiedzieli o emisji reklam w Republice (kupowali je przez domy mediowe, które sprzedają całe pakiety różnych anten). Jednocześnie zapowiedzieli, że decydują się na wstrzymanie emisji spotów reklamowych we wspomnianej stacji. Ta decyzja nie spodobała się z kolei internautom, którzy zapowiedzieli bojkot wspomnianych wyżej firm. 

Najpierw na antenie TV Republika padły budzące kontrowersje słowa Jana Pietrzaka, który nawiązując do niemieckiego pomysłu o trzymaniu uchodźców na terenie byłych obozów koncentracyjnych, “okrutnie zażartował”. Więcej o tej sprawie pisaliśmy tu: Wyborcza twierdzi, że fani Pietrzaka kłamią. Następnie udowodniła, że mówią prawdę. Później oliwy do ognia dolał inny publicysta, red. Marek Król, w przeszłości redaktor naczelny tyg. “Wprost”, który suflował jeszcze bardziej radykalne rozwiązania w kwestiach dotyczących imigrantów.

Wspomniane wypowiedzi wywołały skandal w sieci, na co bardzo szybko zareagowała telewizja Republika. Redaktor Michał Rachoń, od ubiegłego tygodnia dyrektor programowy w telewizji Republika, przyznał na platformie X (dawniej Twitter), że “Europejska polityka imigracyjne jest groźna dla Polski i dla samej Europy. Jednak nie uzasadnia to dehumanizacji ludzi nielegalnie przekraczających granice UE“. (podkreślenie red. Stefczyk.info)

– TV Republika jest domem wolności słowa, ale także miejscem szacunku dla każdej istoty ludzkiej od jej poczęcia aż do naturalnej śmierci, niezależnie od jej sytuacji prawnej czy okoliczności życiowych. Głęboko nie zgadzamy się z wypowiedzią red. Marka Króla wygłoszoną na naszej antenie – podkreślił Rachoń.

Mimo to firmy reklamujące się na antenie telewizji Republika uznały, że nie “wspierają działań tej stacji, więc wstrzymują emisję reklam” (mBank) i “(…) od jutra nie będzie ich reklam na antenie TV Republika” (IKEA).

Tego typu reakcja nie spodobała się wielu internautom, którzy postanowili… ogłosić bojkot ww. firm.

Źródło: Autor:
Fot.

Polecane artykuły

0 0

Nie żyje Tomasz Komenda. Miał 46 lat

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij