Kraj

Konstytucjonalista nie zostawia żadnych złudzeń. “Działania ministra Sienkiewicza są niezgodne z prawem i łamią konstytucję”

Prof. Ryszard Piotrowski, konstytucjonalista z Uniwersytetu Warszawskiego wyjaśnił na antenie Polsat News, że wszystkie działania ministra Sienkiewicza dot. mediów publicznych i PAP są niezgodne z prawem i łamią konstytucję. 

Prof. Piotrowski był gościem red. B. Rymanowskiego w telewizji Polsat News. Konstytucjonalista nie zostawił suchej nitki na ostatnich decyzjach szefa MKiDN i nazwał je wprost: “łamaniem prawa i konstytucji”.

– Nie ma żadnego przepisu prawnego, który by przewidywał takie działania. Wszystkie organy państwa działają na podstawie prawa. Tymczasem prawo w kwestii powoływania odwoływania w rad nadzorczych spółek mediów publicznych i PAP odsyła do kodeksu spółek handlowych, po czym wyłącza stosowanie tego kodeksu i odsyła do ustawy o Radzie Mediów Narodowych. To prawo to ustawa o Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji. Ponadto, ostatnia decyzja ostatnia o postawieniu mediów publicznych i PAP w stan likwidacji także jest jest niezgodna z prawem, bo prawo nie przewiduje takiej możliwości. Stosowanie tutaj ksh jest nadużyciem, bo to nie jest handel, to jest wolność słowa – tłumaczył profesor.

– Nie możemy odstąpić od konstytucji, chyba, ze ona sama na to pozwala – komentował prof. Piotrowski.
Źródło: Autor:
Fot.

Polecane artykuły

0 0

Atak nożownika w szpitalu. Odwiedzający zaatakował pacjentkę

0 0

Odkryto nowy gigantyczny gatunek węża

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij