Rozrywka

Znany polski aktor stanie przed sądem. Grozi mu 8 lat więzienia

Tomasz O. to jedna z najbardziej charakterystycznych postaci polskiego filmu. Były sportowiec, zawodnik MMA, przebojem zdobył popularność dzięki produkcjom Patryka Vegi, a dziś fani “M. jak miłość” nie wyobrażają sobie swojego ulubionego serialu bez “Andrzejka”. Niestety, gwiazdor musi się obecnie mierzyć z problemami natury prawnej. Prokuratura Regionalna w Warszawie skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko niemu.

– Podejrzanemu zarzucono popełnienie dwóch czynów – posługiwania się poświadczającymi nieprawdę fakturami oraz narażenie podatku dochodowego na uszczuplenie poprzez zawyżenie kosztów przychodu w złożonej deklaracji podatkowej – poinformowała “Super Express” rzecznik PR w Warszawie prokurator Aleksandra Skrzyniarz. – W toku śledztwa ustalono, że w latach 2018–2019 r. Tomasz O. posłużył się do rozliczeń podatkowych w prowadzonej przez siebie działalności gospodarczej poświadczającymi nieprawdę fakturami na łączną kwotę blisko 610 tys. zł. Faktury te wystawione zostały przez spółki, a dotyczyły m.in. świadczeń związanych z obsługą marketingową. Nadto oskarżony w 2019 r. użył wskazanych faktur do rozliczeń podatkowych, czym naraził podatek dochodowy na uszczuplenie w kwocie ponad 100 tys. złotych – wyjaśniła prokurator.

Sam aktor nie ukrywa, że stanie przed sądem, ale jednocześnie dodaje, że nie czuje się winny zarzucanych mu czynów.

– Zaufałem nieodpowiedniej osobie, a teraz ponoszę tego konsekwencje. Nie unikam odpowiedzialności, pójdę do sądu i udowodnię swoją niewinność oraz oczyszczę dobre imię – mówi w rozmowie z “Super Expressem”.

Tomasz O. wiele ponad 20 lat temu już miał kłopoty z prawem. w 1999 roku został skazany na 2 lata za udział w zorganizowanej grupy przestępczej. Po odbyciu wyroku postanowił zmienić swoje życie.

– Była wina, musiała być i kara. A potem pokuta. Kryminał mnie złamał – opowiadał później w jednym z wywiadów.

W przeciwieństwie do wielu przestępców O. nie zmarnował czasu za kratami – trenował, czytał, uczył się, a po wyjściu zmienił swoje życie. Zerwał z gangsterską przeszłością i zaczął karierę w show-biznesie.

Teraz znowu musi stawić czoła demonom przeszłości.

 

Źródło: Autor:
Fot. Autorstwa Bieniecki Piotr - http://www.fototeo.pl Praca własna, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=68207133

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij