Świat

Eksponowała „proizraelski” kubek Starbucks. Prezenterka zwolniona z telewizji

Portal gazety „The New York Post” pisze o zwolnieniu tureckiej prezenterki telewizyjnej. Powodem decyzji o wyrzuceniu jej z pracy było eksponowanie na antenie „proizraelskiego” kubka Starbucks.

Pokazywanie logo Starbucks, sieci kawiarni uważanej w Turcji za proizraelską, jest postrzegane w tym kraju jako akt prowokacyjny. Dlatego nagradzana dziennikarka Meltem Gunay i reżyser jej programu zostali zwolnieni natychmiast po emisji audycji.

Stacja telewizyjna w oficjalnym oświadczeniu stwierdziła, iż zna “wrażliwość narodu tureckiego w sprawie Strefy Gazy i broni jej do końca” oraz że nie pochwala działań dziennikarki i reżysera, z którymi rozwiązano umowy – poinformował w środę portal Israel National News.

Starbucks, do bojkotu którego jako rzekomo proizraelskiego wzywają aktywiści tureccy, ma też kłopoty w Stanach Zjednoczonych po tym, jak pracownicy firmy umieścili na kanałach społecznościowych wpisy potępiające Izrael – zauważył nowojorski dziennik.

Choć w 2022 roku Izrael i Turcja zaczęły normalizować relacje, to po ataku terrorystycznej organizacji Hamas na Izrael z 7 października prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan wypowiadał się zdecydowanie po stronie palestyńskiej, określając premiera Izraela Benjamina Netanjahu mianem “rzeźnika Gazy” i zapewniając, że Hamas “nie jest organizacją terrorystyczną”.

Źródło: PAP Autor: os/ ap/
Fot. pixabay/zdj. ilustracyjne

Polecane artykuły

0 0

Brytyjczycy boją się, że zabraknie ryb do fish and chips

0 0

“Łowca nastolatek” usłyszał wyrok

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij