Kraj

Potężne wichury na Pomorzu. W Gdańsku zamknięte cmentarze, ZOO i Park Oliwski

Z powodu porywistego wiatru, ze względów bezpieczeństwa zamknięte do odwołania zostają cmentarze komunalne i teren Parku Oliwskiego. Zamknięty został również Gdański Ogród Zoologiczny – poinformował gdański magistrat.

Jędrzej Sieliwończyk z Urzędu Miejskiego w Gdańsku poinformował w poniedziałek, że w związku silną wichurą, która utrzymuje się na Wybrzeżu, ze względów bezpieczeństwa zamknięte do odwołania zostają cmentarze komunalne, Park Oliwski oraz zoo.

“Z powodu porywistego, zmieniającego kierunki wiatru, powalonych drzew oraz przede wszystkim dla bezpieczeństwa zwierząt i naszych gości zamykamy na dziś (godz. 11., 25 grudnia 2023) ZOO” – czytamy na profilu FB Gdańskiego Ogrodu Zoologicznego.

Do godziny 18.00 obowiązuje ostrzeżenie IMGW, zgodnie z którym prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości do 40 km/h, w porywach do około 70 km/h, z zachodu.

Źródło: PAP Autor: Krzysztof Wójcik
Fot. PAP/Tomasz Wojtasik

Polecane artykuły

0 0

Atak nożownika w szpitalu. Odwiedzający zaatakował pacjentkę

0 0

Odkryto nowy gigantyczny gatunek węża

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij