Świat

24-latek uciekł do więzienia. Chciał spędzić tam święta

Włoskie media opisują historię 24-latka, który uciekł z aresztu domowego. Mężczyzna udał się prosto do więzienia z prośbą o spędzenie tam Bożego Narodzenia. – W domu jestem sam – wyjaśniał karabinierom.

W domu w rejonie miasta Frosinone czuł się bardzo samotny; nie miał z kim rozmawiać, a gdy nadchodziły Święta, czuł się coraz gorzej. Postanowił więc opuścić areszt domowy, zgłosić się do pobliskiego więzienia w Cassino i poprosić o możliwość spędzenia Bożego Narodzenia z innymi więźniami. Swój plan zrealizował nie informując o tym ani sądu czuwającego nad przebiegiem odbywania kary, ani swojego adwokata.

Zapukał do bramy zakładu karnego i wyjaśnił funkcjonariuszom służby więziennej, jaką ma prośbę. Ci zaś nie wiedząc, co w tej sytuacji zrobić, wezwali karabinierów. Wysłuchali oni historii młodego skazanego, ale stwierdzili przede wszystkim, że naruszył zasady aresztu domowego. To zaś nie prowadziło do rezultatu, na jaki miał nadzieję, czyli odesłania do więzienia, ale dokładnie przeciwny: odwieźli go do domu.

Jak podała prasa, karabinierzy zapewnili wprawdzie, że przekażą sędziemu jego prośbę, ale najpierw 24-latek musi stanąć w trybie pilnym przed sądem pod zarzutem ucieczki.

Źródło: PAP Autor: Sylwia Wysocka
Fot. pixabay/zdj. ilustracyjne

Polecane artykuły

0 0

Brytyjczycy boją się, że zabraknie ryb do fish and chips

0 0

“Łowca nastolatek” usłyszał wyrok

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij