Świat

Wypadek kawalkady Bidena. Zderzył się z nią samochód

Samochód uderzył w jeden z pojazdów z kawalkady prezydenta Joe Bidena. Kierowca próbował uciec, ale złapał go Secret Service.

Zdarzenie miało miejsce w niedzielę wieczór w Wilmington w stanie Delaware, w pobliżu biura kampanijnego Bidena. Prezydent i pierwsza dama wyszli z niego kilka minut po ósmej, po kolacji z członkami jego kampanii wyborczej. Wcześniej Secret Service zaparkowała swoje samochody tak, by zablokować pobliskie skrzyżowanie.

Gdy Biden zmierzał do swojego opancerzonego samochodu, zwanego Bestią, w jeden z pojazdów Secret Service uderzył srebrny sedan. Następnie kierowca próbował wjechać na zablokowane skrzyżowanie. Agenci otoczyli jego pojazd, wyciągnęli broń i kazali mu podnieść ręce do góry.

Prezydent ani pierwsza dama nie odnieśli w tym incydencie żadnych obrażeń. Secret Service szybko wsadziła ich do prezydenckiej limuzyny i odwiozła do jego rodzinnego domu. Na razie nie jest jasne, czy był to wypadek czy próba zamachu.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Reuters Autor: WM
Fot. Tia Dufour

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij