Świat

Suknia księżnej Diany wylicytowana za rekordową sumę. 11-krotnie pobito jej wartość

 Na aukcji w Los Angeles sprzedano suknię wieczorową księżnej Diany. Szczęśliwiec, który wszedł w jej posiadanie musiał za nią sporo zapłacić. Choć jej wartość oszacowano na 100-200 tysięcy dolarów, to sprzedano ją za ponad milion dolarów.

Czarno-niebieska kreacja była jedną z kilku przedmiotów należących niegdyś do księżnej Diany, które wystawiono na aukcji „Hollywood Legends”. Wydarzenie w Los Angeles było organizowane przez Julien’s Auctions i Turner Classic Movies.

Zaprojektowaną przez Jacquesa Azagury suknię księżna po raz pierwszy założyła podczas wizyty we Florencji w 1985 roku. Po raz drugi zaprezentowała się w niej rok później w Vancouver. Wartość składającego się z długiego, czarnego i aksamitnego gorsetu z wyszywanymi niebieskimi gwiazdami oraz dwupoziomowej spódnicy stroju, oszacowano na 100-200 tysięcy dolarów. Jednak została sprzedana za kwotę 11 razy większą. Nowy posiadacz zapłacił za nią dokładnie 1 148 080 dolarów.

Jest to zatem rekord jeśli chodzi o cenę, za jaką zakupiono część garderoby „królowej ludzkich serc”. Do tej pory najdroższa sukienka została sprzedana za ponad 604 tysiące dolarów.

Na aukcji w Los Angeles znalazła się także różowa bluzka, którą księżna Diana ubrała do portretu zaręczynowego z księciem Karolem wykonanego w 1981 roku. Została ona sprzedana za 381 tysięcy dolarów.

Źródło: stefczyk.info/na podst.polsatnews Autor: MS
Fot. Wikimedia Commons

Polecane artykuły

0 0

Atak nożownika w szpitalu. Odwiedzający zaatakował pacjentkę

0 0

Odkryto nowy gigantyczny gatunek węża

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij