Świat

Polityk w Izraelu domaga się, aby zrobić ze Strefy Gazy drugie… Auschwitz. Porażające słowa

Dawid Azoulai, jeden z izraelskich polityków, zaproponował wysłanie wszystkich mieszkańców Gazy do obozów dla uchodźców w Libanie. Jednocześnie zasugerował, aby całą Strefę Gazy zrównać z ziemią, aby stała się pustym muzeum przypominającym… Auschwitz.

Według Azoulaia, Izrael powinien całkowicie opróżnić i zrównać z ziemią terytorium Strefy Gazy. Palestyńczyków, którzy wciąż tam mieszkają (przypomnijmy, Strefę Gazy zamieszkuje ok. 2 milionów obywateli), powinno się wysłać, wg izraelskiego polityka, do obozów w Libanie.

– Po 7 października zamiast namawiać ludzi do wyjazdu na południe, powinniśmy kierować ich na plaże. Marynarka wojenna może ich przetransportować do wybrzeży Libanu, gdzie jest już wystarczająco duża liczba obozów dla uchodźców. Następnie należy wyznaczyć pas bezpieczeństwa od morza do płotu granicznego z Gazą, całkowicie pusty, jako przypomnienie tego, co tam kiedyś było. Powinno przypominać obóz koncentracyjny w Auschwitz – mówił na antenie 103FM izraelski polityk.

W tym samym wywiadzie polityk wyjaśniał, iż jego zdaniem atak na Izrael, który miał miejsce 7 października, był “drugim Holokaustem”.

– Powinniśmy zostawić Gazę opuszczoną i zniszczoną, aby służyła jako muzeum demonstrujące szaleństwo ludzi, którzy tam mieszkali – mówił Azoulai.

 

Źródło: Stefczyk.info za Jerusalem Post Autor: red
Fot. PAP

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij