Sport

Pogacar po raz pierwszy na starcie Giro d’Italia

Słoweński kolarz Tadej Pogacar wystartuje w przyszłorocznym Giro d’Italia. Zwycięzca Tour de France z 2020 i 2021 roku zadebiutuje w największym wyścigu we Włoszech.

Pogacar przekazał wiadomość w krótkim filmie, zamieszczonym na stronie internetowej organizatorów Giro. “Andiamo” (Jedziemy) – powiedział krótko po włosku.

25-letni lider UAE Team Emirates, któremu często w największych wyścigach towarzyszy Rafał Majka, startował już cztery razy w Tour de France (dwa zwycięstwa, dwa razy drugie miejsce) i raz we Vuelta a Espana (trzecia lokata w 2019), ale jeszcze nigdy nie miał okazji ścigać się w Giro.

Wyścig we Włoszech odbędzie się w dniach 4-26 maja, a Tour de France zaplanowano od 29 czerwca do 21 lipca i po raz pierwszy zakończy się poza Paryżem – w Nicei. Pięć dni później rozpoczną się igrzyska olimpijskie w stolicy Francji.

Źródło: (PAP) Autor:
Fot.

Polecane artykuły

0 0

Atak nożownika w szpitalu. Odwiedzający zaatakował pacjentkę

0 0

Odkryto nowy gigantyczny gatunek węża

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij