Świat

Rosjanie zaatakowali Kijów rakietami, odłamki spadły na szpital pediatryczny

Rosjanie dokonali kolejnego masowego ataku rakietowego na stolicę Ukrainy. Odłamki jednego z pocisków spadły na szpital pediatryczny.

Alarm przeciwlotniczy ogłoszono ok. 3 w nocy. Rosjanie tym razem wysłali na Kijów aż 10 pocisków balistycznych. Ukraińska obrona przeciwlotnicza od razu podjęła próbę ich przechwycenia. Udało im się zestrzelić wszystkie.

Niestety ich odłamki spadły na miasto. Burmistrz Witalij Kliczko poinformował, że zraniły co najmniej 51 osób. Spadły łącznie na cztery dzielnice. Uszkodziły też szpital pediatryczny, co najmniej dwójka dzieci odniosła poważne rany. W dzielnicy Dnieprowski doszło do pożaru budynku mieszkalnego, 15 mieszkańców zostało ewakuowanych.

 

Stolica Ukrainy przez dłuższy czas miała spokój, ale to już drugi rosyjski atak w ciągu tygodnia. Zdaniem wielu ekspertów mniejsza aktywność na froncie, związana z zimową pogodą, sprawi, że Rosjanie znów skupią się na atakach na ukraińskie miasta. Brytyjski wywiad ostrzegł też kilka dni temu, że podobnie jak zeszłej zimy, będą atakować ukraińską infrastrukturę, ze szczególnym uwzględnieniem elektrowni i elektrociepłowni.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Guardian Autor: WM
Fot. PAP/EPA/Sergey Dolzhenko

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij