policja ustala szczegóły zabójstwa w hotelu Kraj

Nowe informacje ws. ojca i córki podejrzanych o kazirodztwo i zabójstwo noworodków na Kaszubach

Prokuratura przedłużyła o kolejne trzy miesiące areszt Piotrowi G. i jego 20-letniej córce, którzy są podejrzani o zabójstwa i kazirodztwo. Ciała trzech noworodków znaleziono w piwnicy domu w Czernikach na Kaszubach.

“Prokuratura Okręgowa w Gdańsku przedłużyła areszt tymczasowy o kolejne trzy miesiące. Postępowanie jest kontynuowane” – przekazała w środę PAP rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Gdańsku prok. Grażyna Wawryniuk. Zaznaczyła, że nie uległy zmianie zarzuty.

Dodała, że do prokuratury wpłynęła opinia DNA dotycząca rodzicielstwa, ale – jak podkreśliła – na tym etapie nie przekazuje informacji, co z niej wynika.

54-letniemu Piotr G. prokuratura zarzuciła: trzy zabójstwa noworodków i dwa kazirodztwa (w tym jeden ze zmuszaniem do odbycia stosunków płciowych). Zarzuty kazirodztwa dotyczą dwóch córek, z którymi miał współżyć mężczyzna.

Jego córka Paulina usłyszała trzy zarzuty: dwa dotyczące zabójstw noworodków i jeden kazirodztwa.

W połowie września br. w piwnicy domu w Czernikach w gminie Stara Kiszewa policjanci odkryli ciała trzech noworodków. Były one schowane w workach i zakopane w ziemi. Służby sprawdziły dom po informacji, że 20-latka była w ciąży i nie ma dziecka.

Na miejscu czynności procesowe wykonywali policjanci z wydziału dochodzeniowo-śledczego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku oraz z Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie. Nadzór nad czynnościami sprawował prokurator Prokuratury Rejonowej w Kościerzynie. Ponadto – jak mówiła wówczas rzeczniczka pomorskiej policji kom. Karina Kamińska – na miejscu pracował też przewodnik z psem do wyszukiwania zwłok.

Zaraz po tym policja zatrzymała dwie osoby: 54-letniego mężczyznę i 20-letnią kobietą – ojca i córkę. Grozi im dożywotnie pozbawienie wolności.

Źródło: PAP Autor: Piotr Mirowicz
Fot. Pixabay/zdjęcie ilustracyjne

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij