Świat

Dwie nastolatki napadły na ortodoksyjną młodą Żydówkę. Kopały ją, biły i ukradły jej torebkę

Coraz więcej antysemickich ataków obserwuje policja w zachodniej Europie po ataku Izraela na Palestynę. Tym razem ofiarą padła młoda Żydówka z Londynu.

Dwie dziewczynki w wieku 13 i 14 lat zostały aresztowane za rozbój, którego ofiarą padła w Londynie 20-letnia ortodoksyjna Żydówka – przekazała w niedzielę policja w brytyjskiej stolicy. Jak dodała traktuje zdarzenie jako możliwe przestępstwo z nienawiści.

Jak podała policja, do zdarzenia doszło w czwartek po południu w północno-wschodnim Londynie. Z nagrań z monitoringu ulicznego wynika, że dziewczynki, będące w szkolnych mundurkach, zaatakowały 20-latkę, po czym ukradły jej torebkę. U kobiety stwierdzono liczne siniaki, ale nie wymagała hospitalizacji. Dziewczynki zostały aresztowane w sobotę i pozostają w areszcie.

“Ofiara pochodzi z ortodoksyjnej społeczności żydowskiej. Z jej wyglądu było oczywistym, że jest Żydówką i istnieją poważne obawy, że z tego powodu stała się celem ataku. W obecnym klimacie, gdy obawy i niepewność w szerszej społeczności żydowskiej nasiliły się po atakach terrorystycznych w Izraelu i późniejszym wzroście liczby przestępstw z nienawiści na tle antysemickim w Londynie, obawy te są całkowicie uzasadnione” – oświadczył detektyw Asli Benson z londyńskiej policji metropolitalnej.

Dodał, że policja bada różne wersje, ale traktuje zdarzenie jako możliwe przestępstwo z nienawiści. Ze względu na to, że aresztowane dziewczynki są niepełnoletnie, ich personalia nie zostaną ujawnione. Nie wiadomo też nic o ich pochodzeniu etnicznym.

Źródło: PAP Autor:
Fot. PAP/EPA/TOLGA AKMEN

Polecane artykuły

0 0

Atak nożownika w szpitalu. Odwiedzający zaatakował pacjentkę

0 0

Odkryto nowy gigantyczny gatunek węża

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij