Świat

Lewicowy portal próbował zrobić z dziecka rasistę. Jego rodzice wynajęli prawników

Lewicowy portal Deadspin zmienił w końcu treść artykułu, w którym oskarżył 9-letniego chłopca o rasizm. Stało się to po tym, gdy jego rodzice zagrozili prawnikami.

27 listopada Deadspin opublikował artykuł, w którym pokazał zdjęcie młodego fana drużyny futbolowej Kansas City Chiefs na meczu. Chłopiec miał na sobie indiański pióropusz, a na zdjęciu wyglądał, jakby miał twarz pomalowaną na czarno. Jego autorka uznała, że to tzw. blackface. W taki sposób malowali się niegdyś biali aktorzy, którzy odgrywali Murzynów w filmach. Dziś uznawane jest to za skrajny rasizm. Oskarżyli też ligę futbolu NFL o to, że ignoruje rasizm na stadionach.

Na chłopca wylała się fala hejtu. Wkrótce potem internauci odkryli jednak inne zdjęcia z tego meczu. Widać na nich wyraźnie, że chłopiec miał tylko pół twarzy pomalowane na czarno, a drugie pół na czerwono. To barwy tej drużyny. Mimo fali krytyki Deadspin nie zmienił swojego artykułu.

 

W końcu rodzina chłopca miała dosyć i wynajęła prawników. Zażądali sprostowania i przeprosin. Portal najwyraźniej się wystraszył. Pod artykułem znalazło się bowiem sprostowanie. Stwierdzili w nim, że celem tego artykułu było zwrócenie uwagi na rasizm w NFL, a nie atak na młodego fana futbolu. Równocześnie usunęli z niego jego zdjęcie, a także wszelkie zdjęcia, linki i tweety, które pozwalały na zidentyfikowanie jego tożsamości. Na razie nie jest jasne, czy jego rodzinie to wystarczy.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Outkick Autor: WM
Fot. Zdjęcie ilustracyjne Pixabay

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij