CBA Kraj

CBA zatrzymało byłego wiceministra Adama G. Miał przyjąć łapówkę

Portal tvp.info przekazał, że potwierdził w Prokuraturze Krajowej i Centralnym Biurze Antykorupcyjnym doniesienia o zatrzymaniu byłego senatora i byłego wiceministra energii Adama G. W śledztwie aresztowano także przedsiębiorcę Jarosława K.

Rzecznik CBA Robert Sosik poinformował, że funkcjonariusze zatrzymali Adama G. w związku ze śledztwem dotyczącym przyjęcia korzyści majątkowej przez osobę pełniącą funkcję publiczną. Oprócz byłego wiceministra, aresztowano także przedsiębiorcę Jarosława K.

Prokuratura Krajowa poinformowała, że Adam G. usłyszał trzy zarzuty, w tym „podżegania i pomocnictwa do wystawiania fikcyjnych faktur VAT”, przyjęcia w związku z pełnioną funkcją wiceministra energii korzyści majątkowej w wysokości ponad 170 tys. zł oraz użycia dokumentu poświadczającego nieprawdę – pisze tvp.info.

Jarosławowi K. przedstawiono zarzut pomocnictwa w przyjęciu korzyści majątkowej.

Sąd zdecydował, że Adam G. spędzi najbliższe trzy miesiące w tymczasowym areszcie. Wobec K. zastosowano wolnościowe środki zapobiegawcze. Podejrzanym grozi kara do ośmiu lat pozbawienia wolności.

Źródło: stefczyk.info/na podst.tvp.info Autor: MS
Fot. Wikimedia Commons

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij