Kraj

Archiwum X rozwiązało zagadkę sprzed 23 lat. Za zabójstwem 60-latki stała jej córka

Policjanci z łódzkiego wydziału „Archiwum X” rozwiązali sprawę zabójstwa 60-letniej kobiety, które miało miejsce 23 lata temu. Śledczy ustalili, że za zbrodnią dokonaną tuż przed Świętami Bożego Narodzenia miała stać córka ofiary. Kobieta została już zatrzymana.

Do zabójstwa doszło 20 grudnia 2000 roku. Policjanci weszli do domu w powiecie kutnowskim, w którym wcześniej wybuchł pożar. W środku śledczy znaleźli ciało 60-latki. Podczas sekcji zwłok ustalono, że kobieta zmarła na skutek rozległego urazu głowy powstałego w wyniku uderzenia. Śledztwo w tej sprawie trwało kilka miesięcy, ale 31 lipca 2001 roku zostało umorzone przez Prokuraturę Rejonową.

W 2020 roku do zabójstwa sprzed lat wrócili funkcjonariusze z Zespołu do Spraw Przestępstw Niewykrytych Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi. Po ponownym przeanalizowaniu całego materiały dowodowego śledczy z „Archiwum X” jako podejrzaną wskazali córkę 60-latki.

Krzysztof Kopania, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi przekazał, że podejrzana chciała zatrzeć ślady, dlatego po dokonaniu zbrodni podpaliła mieszkanie, w którym pozostawiła drastycznie pobitą ofiarę. Dodał, że pozyskane opinie biegłego z zakresu pożarnictwa nie pozostawiają wątpliwości co do tego, że w mieszkaniu ofiary doszło do podpalenia.

5 grudnia córka ofiary, mająca teraz 55-lat, została zatrzymana. Postawiono jej zarzut zabójstwa, za co grozi jej kata dożywotniego pozbawienia wolności.

Źródło: stefczyk.info/na podst.RMF FM Autor: MS
Fot. pixabay/zdj. ilustracyjne

Polecane artykuły

0 0

Brytyjczycy boją się, że zabraknie ryb do fish and chips

0 0

“Łowca nastolatek” usłyszał wyrok

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij