Wóz transmisyjny telewizji TVN24 Kraj

TVN24 tłumaczy się z transmisji z pogrzebu 14-letniej Natalii

Telewizja TVN24 wydała oświadczenie, w którym odniosła się do kontrowersji wokół transmisji z pogrzebu 14-letniej Natalii z Andrychowa. Stacja poinformowała, że decyzja o relacji z uroczystości została podjęta w porozumieniu z rodziną zmarłej. Przyznano również, że komunikat zapowiadający transmisję był „niefortunny”.

We wtorek na cmentarzu w Andrychowie odbędzie się pogrzeb 14-letniej Natalii, która kilka godzin leżała półprzytomna na mrozie w centrum miasta – wpis o takiej treści pojawił się na twitterowym profilu TVN24. Po pewnym czasie pojawił się drugi wpis, w którym zapowiedziano, że transmisja z pogrzebu rozpocznie się o godzinie 13:00 w TVN24 GO.

Postawa telewizji spotkała się z krytyką internautów. Wśród nich byli m.in. dziennikarze oraz politycy.

Koniecznie pokażcie trumnę. A gdyby rodzina przyniosła jakieś maskotki, zabawki, coś, dajcie zbliżenie. Ludzie mają prawo widzieć tę krzywdę, ten żal. Do dzieła! – napisał Patryk Słowik, dziennikarz Wirtualnej Polski.

Dajcie tej rodzinie spokojnie opłakiwać stratę dziecka. Serio – zaapelował Marcin Makowski z „Wprost”. Z kolei Katarzyna Kotula z Lewicy zapytała pod zapowiedzią transmisji jaki jest jej cel.

Odpowiadając na krytykę, telewizja napisała po pewnym czasie, że relacja odbędzie się za zgodą rodziny. Po południu w mediach społecznościowych ukazał się komunikat, w którym stacja odniosła się do kontrowersji wokół transmisji z uroczystości pogrzebowych 14-latki.

Od początku, jako redakcja, jesteśmy głęboko poruszeni historią Natalii. Szeroko relacjonowaliśmy ją na naszej antenie i w portalu, pozostając w stałym kontakcie z rodziną. W porozumieniu z nią zdecydowaliśmy się także, na relacjonowanie uroczystości pogrzebowych – napisano w oświadczeniu.

Za tymi decyzjami stoi nasza wspólna troska o to, by historia Natalii nigdy się nie powtórzyła. Byśmy – wstrząśnięci tą tragedią – potrafili w przyszłości, systemowo i po ludzku, reagować na krzywdę drugiego człowieka – tłumaczy TVN24.

–  Komunikat zapowiadający transmisję z pogrzebu był niefortunny, za co przepraszamy – dodano.

Rankiem 28 listopada 14-letnia Natalia zadzwoniła do swojego ojca, informując go, że źle się czuje i nie wie, gdzie jest. Mężczyzna zgłosił sprawę policji. Nastolatkę odnaleziono ok. 500 metrów od komisariatu. Na mrozie spędziła kilka godzin. Mimo akcji ratowniczej i przetransportowania do szpitala, jej życia nie udało się uratować.

Śledztwo w sprawie prowadzi prokuratura, która ma sprawdzić prawidłowość prowadzonych przez policję działań. Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie zdecydował o wszczęciu postępowania dyscyplinarnego wobec czterech funkcjonariuszy z Andrychowa. Jego zdaniem „istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że doszło do uchybień proceduralnych”.

Źródło: stefczyk.info/na podst.TVN24 Autor: MS
Fot. Wikimedia Commons

Polecane artykuły

0 0

Odkryto nowy gigantyczny gatunek węża

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij