Kraj

Wypadek z udziałem samochodu wojskowego. Nie żyją dwa żubry

Samochód wojskowy potrącił w województwie podlaskim dwa żubry. Przedstawiciel lubelskiej Żandarmerii Wojskowej przekazał, że jedno ze zwierząt padło na miejscu, a drugie trzeba było dobić.

Wypadek z udziałem wojskowej ciężarówki miał miejsce w nocy z niedzieli na poniedziałek. Żołnierze jechali przez puszcze między Białowieżą a Hajnówką na Podlasiu. Jak informuje kapitan Iwo Sawa, rzecznik Oddziału Żandarmerii Wojskowej w Lublinie, wojskowi mieli ograniczoną widoczność, a droga, którą jechali była nieodśnieżona. Gdy zauważyli żubry, nie byli w stanie zahamować.

Jeden padł na miejscu, drugiego trzeba było dobić – przekazał kapitan Sawa. Z kolei żołnierze nie odnieśli żadnych obrażeń. Dodał, że wyjaśnieniem sprawy zajmuje się Wydział Żandarmerii Wojskowej w Białymstoku.

Do podobnej sytuacji doszło kilka tygodni temu. Wówczas również wojskowa ciężarówka potraciła żubra, który zmarł. Do zdarzenia – podobnie jak teraz – doszło w województwie podlaskim.

Źródło: stefczyk.info/na podst.polsatnews Autor: MS
Fot. pixabay/zdj. ilustracyjne

Polecane artykuły

0 0

Atak nożownika w szpitalu. Odwiedzający zaatakował pacjentkę

0 0

Odkryto nowy gigantyczny gatunek węża

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij