Świat

Kobieta wywołała paraliż kolei w całym kraju. Wystarczyła jej prostownica do włosów

Włosi mierzyli się z paraliżem połączeń kolejowych, który spowodowała jedna z pasażerek. Kobieta użyła w pociągu prostownicy do włosów, co aktywowało system przeciwpożarowy.

Do nietypowego incydentu doszło we Włoszech pod koniec listopada. Pewna kobieta jechała regionalnym pociągiem  „4125 Rock” na linii FL5 do Rzymu. Pasażerka postanowiła, że w trasie wyprostuje sobie włosy, więc podłączyła do gniazdka prostownice. Jej pozornie niegroźne działanie miało jednak niespodziewane konsekwencje.

Włączenie prostownicy do włosów doprowadziło do aktywowania się systemu antypożarowego. W konsekwencji skład natychmiast zatrzymał się w Maccarese, co doprowadziło do utrudnień na kolei w całym kraju.

W jadącym do Rzymu pociągu interweniowała straż pożarna, która na szczęście nie musiała walczyć z ogniem. Strażacy musieli za to opanować złość pozostałych pasażerów, którzy zdawali sobie sprawę z niecodziennej przyczyny zatrzymania składu.

W związku ze zdarzeniem wystąpiły utrudnienia w podróżowaniu pociągów w całym kraju. Niektóre połączenia były opóźnione, inne zaś odwołano.

Źródło: stefczyk.info/na podst.wprost Autor: MS
Fot. pixabay/zdj. ilustracyjne

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij