Kraj

16-letnia Polka uciekła z domu. Odnaleziono ją na innym kontynencie

Policjanci z Rawy Mazowieckiej we współpracy z Komendą Główną Policji, Strażą Graniczną i Interpolem odnaleźli 16-latkę, która uciekła z domu w powiecie tomaszowskim. Udział wspomnianych jednostek w operacji spowodowany był tym, że nastolatka chcąc zwiedzić świat udała się na inny kontynent. Ostatecznie odnaleziono ją w Stanach Zjednoczonych.

O szczęśliwym finale poszukiwań nastolatki informuje rawska policja. Funkcjonariusze relacjonują, że 30 listopada na komendę przyszli rodzice 16-latki. Zgłosili zaginięcie swojej córki, przekazując służbom, że uciekła ona z domu i najprawdopodobniej poleciała do USA.

Jak ustalili śledczy, mieszkająca w powiecie tomaszowskim nastolatka, od pewnego czasu opowiadała bliskim, że chciałaby zwiedzać świat. Okazało się, że dziewczyna na początku listopada zdobyła pozwolenie ESTA, które umożliwia bezwizowy ruch do USA. Zakupiła także bilety lotnicze w obie strony.

Policjanci z wydziału kryminalnego ustalili, że 16-latka poleciała do Nowego Jorku samolotem, który z warszawskiego lotniska wystartował o 17:34. Na miejscu wylądowała o 2. w nocy czasu polskiego. By uniemożliwić poszukiwanej opuszczenie lotniska policjanci przekazali potrzebne informacje Straży Granicznej na Okęciu, warszawskiej komórce Interpoli oraz do Biura Międzynarodowej Współpracy Komendy Głównej Policji. Dzięki temu w porę udało się zaalarmować odpowiednie służby w USA.

Gdy Polka opuściła samolot, zaopiekowali się nią pracownicy linii, którą dziewczyna udała się za ocean. Następnie zadbali o to, by nastolatka wróciła do kraju, gdzie wylądowała w piątek o godzinie 13. i została przekazana rodzicom.

Komenda Powiatowa Policji w Rawie Mazowieckiej zaapelowała do rodziców, by uświadomili swoje dzieci, jak niebezpieczne mogą być takie incydenty. Podkreślili, że na trudne sytuacje narażeni są głównie młodzi ludzie, którzy szukają przygód.

Brak doświadczenia życiowego sprawia, że łatwo dają się manipulować i oszukiwać – zauważyli funkcjonariusze.

Źródło: stefczyk.info/na podst.interia Autor: MS
Fot. pixabay/zdj. ilustracyjne

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij