Świat

Chory psychicznie nożownik zaatakował w Paryżu. Krzyczał „Allahu akbar”

Francuska policja aresztowała mężczyznę, który zaatakował w sobotę wieczorem w Paryżu. Mężczyzna zabił jedną osobę, a dwie inne ranił. Zanim wpadł w ręce funkcjonariuszy, krzyczał „Allahu akbar”.

Do ataku nożownika doszło w sobotę wiczorem w 15. dzielnicy Paryża w pobliżu mostu Bir Hakeim. Sprawcą był 26-letni obywatel Francji. Policja poinformowała, że mężczyzna znany był z radykalnych poglądów islamistycznych.

Mówił, że nie może znieść zabijania muzułmanów na świecie. Miał też zaburzenia psychiczne – ujawnili funkcjonariusze. Dodali, że w 2016 roku 26-latek został skazany na cztery lata więzienia za „chęć przeprowadzenia ataku”.

Jak poinformował francuski minister spraw wewnętrznych Gerald Darmanin, w ataku zginął mężczyzna narodowości niemieckiej. Nożownik ranił także dwoje turystów. Szef resortu potwierdził również informacje policji o tym, że sprawca był już w przeszłości skazany.

Był skazany,  o ile mi wiadomo, na cztery lata więzienia. W 2016 roku chciał podjąć działania z użyciem przemocy, ale zanim to zrobił, został aresztowany przez służby. Był też pod nadzorem służb jako osoba z bardzo poważnymi problemami psychicznymi. Był leczony psychiatrycznie i neurologicznie – oświadczył minister.

Tragedię skomentował także francuski prezydent. Emmanuel Macron przekazał kondolencje rodzinie zamordowanego obywatela Niemiec.

Źródło: stefczyk.info/na podst.tvp.info Autor: MS
Fot. PAP/EPA

Polecane artykuły

0 0

Atak nożownika w szpitalu. Odwiedzający zaatakował pacjentkę

0 0

Odkryto nowy gigantyczny gatunek węża

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij