Świat

Dyrektorkę konkursu piękności oskarżono o antyrządowy spisek

Policja chce aresztować dyrektorkę konkursu Miss Nicaragua. Oskarżają ją o antyrządowy spisek.

18 listopada miss Nikaragui Sheynnis Palacios wygrała w konkursie Miss Universe. Tamtejszy rząd potraktował to jako dobrą okazję PRową. Dzień po jej zwycięstwie Palacios opublikowała jednak w mediach społecznościowych zdjęcia, które dokumentowały jej udział w antyrządowych protestach, których fala przetoczyła się przez ten kraj w 2018 roku.

Protesty te zostały brutalnie stłumione przez policję, według rządu zginęło w nich 355 osób. Rząd twierdził, że te protesty były inspirowaną zza granicy próbą zamachu stanu. Ich uczestnicy twierdzili, że mają dosyć socjalistycznego prezydenta Daniela Ortegi i jego tendencji dyktatorskich.

W piątek nikaraguańska policja ujawniła, że chce aresztować dyrektorkę konkursu Miss Nikaragua Karen Celebertii. Twierdzą, że celowo manipulowała wynikami konkursów, by wygrywały je kobiety sympatyzujące z opozycją, co miało być sposobem na obalenie rządu.

Celebertti obecnie przebywa za granicą. Kilka dni temu niemal wpadła w ręce policji, gdy postanowiła wrócić do kraju – ale nie została wpuszczona przez straż graniczną. Niektóre nikaraguańskie media donoszą jednak, że policja aresztowała jej męża i syna. Cała trójka ma usłyszeć zarzuty zdrady ojczyzny.

Sama Palacios, która jako pierwsza obywatelka tego państwa zdobyła tytuł Miss Universe, na razie nie skomentowała tej sprawy. Podczas przemowy po zdobyciu tytułu nie wspomniała o sytuacji politycznej w kraju i prześladowaniach opozycji, a post na Facebooku ze zdjęciami z protestów został przez nią już usunięty.

Źródło: Stefczyk.info na podst. AP Autor: WM
Fot. Jorge Mejia CC BY-SA 3.0

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij