Kraj

Trójka dzieci wpadła do niecki w skateparku. Przed zamarznięciem uratowała je drogówka [VIDEO]

Troje dzieci w wieku 11 i 9 lat wpadło do stromej i zaśnieżonej niecki na skateparku i nie mogło się z niej wydostać. Dzięki interwencji policjantów z Nysy całą trójkę, choć przemoczoną i zziębniętą, bezpiecznie dostarczono do domu.

Dyżurny policji w Nysie otrzymał zgłoszenie o dzieciach, które są uwięzione w tzw. bowlu na miejskim skateparku. Jak się okazało, dwóch 11-latków i 9-latka wpadli do środka zaśnieżonej, mokrej niecki i nie potrafili się z niej wydostać. Jeden z nastolatków zadzwonił na numer alarmowy i wezwał pomoc.Na miejsce pojechali policjanci ruchu drogowego. Przy skateparku mundurowi usłyszeli krzyki i wołanie dzieci o pomoc. Ogrodzenie było zamknięte, w pobliżu nikogo nie było.

Jeden z policjantów wszedł do bowla. Ze środka podawał dzieci drugiemu mundurowemu, który został na podeście rampy. Dzieci były zziębnięte oraz przemoczone. Widząc to funkcjonariusze bez wahania oddali swoją odzież, aby zapewnić im ciepło.

Na miejsce interwencji oficer dyżurny wezwał Zespół Ratownictwa Medycznego. Medycy udzielili dzieciom niezbędnej pomocy medycznej. O zaistniałej sytuacji policjanci poinformowali również opiekunów dzieci. Cała trójka cała i zdrowa wróciła do swoich domów.

Nagranie policji z akcji można obejrzeć TU.

 

Źródło: PAP Autor: Marek Szczepanik
Fot. opolska.policja.gov.pl

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij