Kraj

Kierowca wjechał na skrzyżowanie na czerwonym świetle obok radiowozu, był pijany

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości odpowie 36-letni mieszkaniec Wrześni. Kilka dni temu w Poznaniu wjechał na skrzyżowanie na czerwonym świetle obok stojącego radiowozu; podczas kontroli wyszło na jaw, że mężczyzna jest pijany.

Sierż. sztab. Łukasz Paterski z biura prasowego poznańskiej policji poinformował w piątek, że na ul. Krzywoustego w Poznaniu policjanci poznańskiej drogówki podczas oczekiwania na zmianę światła z czerwonego na zielone, zauważyli pojazd VW Crafter, którego kierowca mijając radiowóz, przejechał sąsiednim pasem przez skrzyżowanie na czerwonym świetle.

“Policjanci natychmiast zatrzymali go do kontroli drogowej. W jej trakcie funkcjonariusze wyczuli od 36-letniego mężczyzny alkohol. Badanie alkomatem potwierdziło podejrzenie policjantów i wykazało prawie promil alkoholu w organizmie kierowcy. W trakcie kontroli wyszło również na jaw, że stan techniczny jego samochodu pozostawia wiele do życzenia” – podał.

Kierowca za popełnione wykroczenia został ukarany mandatami karnymi o łącznej wysokości 600 zł, dostał też 15 punktów karnych. Ponadto został pozbawiony uprawnień do kierowania pojazdami oraz zatrzymano mu dowód rejestracyjny.

Ze swojego zachowania mężczyzna będzie tłumaczył się teraz przed sądem. Kodeks karny za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności.

Źródło: PAP Autor: Rafał Pogrzebny
Fot. Pixabay/zdjęcie ilustracyjne

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij