Świat

70-latka została mamą. Urodziła bliźnięta

Ugandyjska wioska świętuje narodziny bliźniąt. Ich matka jest jedną z najstarszych kobiet na świecie, które doczekały się potomstwa. Szczęśliwa mama ma 70 lat.

Jak podaje BBC, bliźnięta przyszły na świat przez cesarskie cięcie. Safina Namukwaya, będąc w 31. tygodniu ciąży, urodziła w chłopca i dziewczynkę. Po porodzie dzieci zostały umieszczone w inkubatorach, a ich stan jest stabilny.

Dr Edward Tamale Sali, specjalista ds. płodności w Women’s Hospital International and Fertility Centre (WHI&FC) rozmawiał z BBC i zdradził, że do zapłodnienia doszło przy użyciu metody in vitro.

Szpital napisał w mediach społecznościowych, że lekarzom udał się osiągnąć „coś niezwykłego”.

Urodziliśmy bliźnięta najstarszej matce w Afryce w wieku 70 lat! – podkreślono. Tym samym Namukwaya stała się jedną z najstarszych kobiet na świecie, które doczekały się potomstwa.

Kobieta ma już jedno dziecko. W 2020 roku urodziła córkę. W rozmowie z ugandyjską gazetą Daily Monitor przyznała, że partner zostawił ją, gdy dowiedział się, że 70-latka będzie miała bliźnięta. Namukwaya opowiedziała również o motywach, jakie towarzyszyły jej przy decydowaniu się na macierzyństwo.

Opiekowałam się cudzymi dziećmi i widziałam, jak dorastają i zastanawiają mnie samą. Zastanawiałam się, kto się mną zaopiekuje, gdy się zestarzeję – zdradziła.

Źródło: stefczyk.info/na podst.polsatnews Autor: MS
Fot. pixabay/zdj. ilustracyjne

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij