Świat

Loteria opublikowała niepoprawne wyniki losowania. Ci, którzy je trafili, będą mogli zachować nagrody

Loteria przez pomyłkę opublikowała niewłaściwe wyniki losowania. Zdecydowali, że osoby, które je trafiły, będą mogły zachować wygrane.

Zdarzenie miało miejsce w stanie Iowa. W poniedziałek, ok. 24:30, na stronie popularnej loterii Powerball – amerykańskiego odpowiednika Totolotka – opublikowano wyniki losowania w tym stanie. Dopiero po kilku godzinach, kwadrans po siódmej rano, zauważono, że te wyniki są niepoprawne.

Po zauważeniu pomyłki numery usunięto z sieci i wstrzymano wypłatę wygranych. Część osób zdążyła jednak wybrać nagrody. Loteria nie ujawniła, ile ich było, ale poinformowali, że wysokość nagród sięgała od 4 do 200 dolarów. Dodali, że osoby, które skorzystały z tego błędu, będą mogły zatrzymać pieniądze.

Loteria twierdzi, że publikacja niepoprawnych numerów była spowodowana przez ludzki błąd. Wypłacanie nagród wznowiono dopiero po 15:30. Prawdziwe numery trafiły niecałe 4 tysiące ludzi, w ich wypadku nagrody także nie przekroczyły 200 dolarów.

Źródło: Autor:
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij