Publicystyka

Szokujące słowa Tuska. Oskarżył rząd o naruszanie… interesów z Rosją

Donald Tusk został zapytany o protest przewoźników na granicy z Ukrainą. Oskarżył rząd PiS o narażanie interesów z Rosją.

Od 6 listopada na przejściach z Ukrainą w Dorohusku, Hrebennem i Korczowej trwa protest polskich przewoźników. Domagają się m.in. wprowadzenia zezwoleń komercyjnych dla ukraińskich firm, z wyłączeniem pomocy humanitarnej i zaopatrzenia dla wojska, zawieszenia licencji dla firm, które powstały po wybuchu wojny i ich kontroli. Żądają także likwidacji tzw. elektronicznej kolejki po stronie ukraińskiej, która według nich dyskryminuje polskich kierowców.

Dziennikarze zapytali w sejmie o ten protest Donalda Tuska. Lider KO postanowił po raz kolejny zaatakować rząd. „Ten rząd stawia nas wszystkich w bardzo trudnej sytuacji. PiS, Morawiecki i Kaczyński zagrali fatalnie, bardzo amatorsko, nieprofesjonalnie i bardzo cynicznie kartą ukraińską” – stwierdził – „Na początku, kiedy tak wypadało, demonstrowali radykalnie proukraińską postawę, kompletnie zapominając o polskich interesach”.

Dodał, że „z Ukrainą trzeba żyć w przyjaźni, wspierać, a jednocześnie nie zaniedbywać polskich interesów”. „To jest skandal, bo nawet w takiej sprawie jak protest kierowców oni narażają nasze fundamentalne interesy – relacje z Ukrainą, Rosją, Europą – na szwank” – podkreślił.

 

Na wypowiedź Tuska zareagował na Twitterze rzecznik PiS Rafał Bochenek. “Przepraszam @donaldtusk, a jakie my mamy wspólne interesy z Rosją? Znamienna jest ta wypowiedź zwłaszcza w kontekście jutrzejszych planów Platformy odwołania członków państwowej komisji ds. zbadania wpływów rosyjskich w Polsce tzw. #LexAntyPutin. Wygląda na to, że Tusk nic a nic się nie zmienił, a polityka resetu z Rosją, taką jaka ona jest, będzie kontynuowana” – napisał.

 

Do sprawy odniósł się także Radosław Fogiel, który nawiązał do głośnego dokumentu TVP o rosyjskich wpływach w Polsce. „Grunt, że szczerze” – skomentował – „Reset, sezon drugi”.

 

 

Źródło: Stefczyk.info na podst. Polskie Radio Autor: WM
Fot. PAP/Marcin Obara

Polecane artykuły

0 0

Brytyjczycy boją się, że zabraknie ryb do fish and chips

0 0

“Łowca nastolatek” usłyszał wyrok

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij