policjanci Kraj

Nożownik, który zaatakował trzech uczniów w szkole w Kadzidle, usiłował popełnić samobójstwo.

Nożownik, który zaatakował trzech uczniów w szkole w Kadzidle został zatrzymany w trakcie policyjnej obławy w rejonie stadionu sportowego, gdy usiłował popełnić samobójstwo. Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe. To 18-letni uczeń IV klasy Zespołu Szkół Powiatowych – dowiedziała się PAP.

Do ataku nożownika doszło około godziny 12 w Zespole Szkół Powiatowych w Kadzidle. 18-latek wtargnął na lekcję i zaatakował koleżankę i kolegę. Młoda kobieta została ranna w brzuch, a chłopak w szyję. Dodatkowo, już poza szkołą, nastolatek zranił trzecią osobę.”Zaatakowany w szkole 18-latek został przetransportowany Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym do szpitala, trafiła tam również 18-letnia dziewczyna. Trzecia osoba nie wymagała hospitalizacji” – powiedział oficer prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Ostrołęce kom. Tomasz Żerański.

Jako pierwsi pomocy medycznej udzielali strażacy z OSP w Kadzidle.

“Trzy osoby zostały ranne, strażacy udzielali im pierwszej pomocy, m.in tamowali krwawienie z ran. Osoby te były przytomne, zostały przekazane zespołom ratownictwa medycznego” – powiedział PAP oficer prasowy Komendanta Miejskiego PSP w Ostrołęce bryg. Robert Chodkowski.

Po ataku ogłoszono alarm dla policjantów z Ostrołęki, zarządzono poszukiwania z użyciem psa tropiącego. 18-latek został złapany w okolicach stadionu w Kadzidle, gdy usiłował popełnić samobójstwo.

Źródło: PAP Autor: Marta Stańczyk
Fot. Pixabay/zdjęcie ilustracyjne

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij