Świat

Lider Black Lives Matter poparł kandydaturę Trumpa

Jeden z liderów ruchu Black Lives Matter poparł kandydaturę Donalda Trumpa w wyborach prezydenckich. Stwierdził, że Demokraci ich cynicznie wykorzystują.

Mark Fisher jest jednym z założycieli oddziału BLM na Rhode Island. Został zapytany przez telewizję Fox News o to, czego czarnoskórzy wyborcy odwracają się od Demokratów. Niedawny sondaż pokazał, że w hipotetycznym starciu Trumpa z Bidenem ten pierwszy osiągnąłby ok. 22% poparcia w sześciu kluczowych stanach – w poprzednich dostał tam ok. 8%. Sondaż z maja pokazał, że tylko 55% czarnoskórych wyborców poparłoby Bidena, a 41% nie chce, by w ogóle startował. Dla porównania w pierwszych miesiącach urzędowania Biden cieszył się poparciem 90% czarnoskórych wyborców.

Zdaniem Fishera winna temu zjawisku jest „dwulicowość Demokratów, hipokryzja”. „Nie jesteśmy głupi. Rozumiemy, kiedy komuś na nas zależy, a kiedy nie, i jest oczywiste, że Partii Demokratycznej na nas nie zależy” – stwierdził – „Ich polityka uderza w serce czarnej rodziny, nuklearnej rodziny”.

Wcześniej Fisher powiedział, że Demokraci nie szanują czarnych głosów. Szanuje je za to Donald Trump. „Uważam, że to rasistowska partia. Donald Trump jest jej przeciwieństwem” – stwierdził – „Trump zrobił więcej dla czarnej społeczności niż jakikolwiek prezydent za mojego życia”. Jego zdaniem czarnoskórzy, którzy nadal głosują na Demokratów, są niedoinformowani i nie znają Trumpa.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Fox News Autor: WM
Fot. Gage Skidmore CC BY-SA 3.0

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij