Kraj

Tak powitano w szkole polskiego mistrza świata. Nagranie chwyta za serce

Polacy na długo zapamiętają tegoroczne, szachowe mistrzostwa świata, z których przywieźli trzy medale. Jeden z naszych złotych medalistów Jakub Seemann doczekał się znakomitego powitania w szkole, gdy wrócił z udanego turnieju we Włoszech.

Tegoroczne mistrzostwa świata juniorów w szachach odbyły się we włoskim Montesilvano, gdzie rywalizowało łącznie 800 zawodników z 80 krajów. Ze świetnej strony zaprezentowali się Polacy, którzy zdobyli dwa złote medale z sześciu możliwych. Dodatkowo w dorobku reprezentantów Polski znalazł się również srebrny medal.

Świetnym rezultatem dla biało-czerwonych zakończyła się rywalizacja open do lat 16. Srebro zdobył w niej Jan Klimkowski, a z tytułu mistrza świata cieszył się Jakub Seemann. Obaj szachiści spotkali się w siódmej rundzie i Klimkowski musiał uznać wyższość, jak się później okazało, najlepszego zawodnika w tej kategorii. Z kolei Paweł Sowiński nie miał sobie równych w rywalizacji open do lat 14.

Po  turnieju polscy mistrzowie świata docenili swoich kolegów z reprezentacji. Jak zauważyli, tworząc fantastyczny zespół wygrali również klasyfikację drużynową.

Nasza reprezentacja wygrała klasyfikację drużynową po raz pierwszy od wielu lat, wyprzedzając takie szachowe potęgi, jak Stany Zjednoczone, Chiny czy Indie – podkreślił Seemann.

Wspieraliśmy się bardzo mocno w drużynie, pocieszaliśmy, gdy ktoś słabiej zagrał. To na pewno duże osiągnięcie – opowiada z kolei Swoiński.

Sukces Jakuba Seemanna został doceniony przez jego koleżanki i kolegów z III Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi w Zabrzu, do którego uczęszcza szachista. W sieci pojawiło się nagranie, na którym zobaczyć można jak przywitany został mistrz świata.

To miłe, że nasza zabrzańska młodzież potrafi wspólnie cieszyć się sukcesami rówieśników – napisała w mediach społecznościowych prezydent miasta Zabrze Małgorzata Mańka-Szulik, która udostępniła nagranie ze szkoły. Zobacz wideo.

 

Źródło: stefczyk.info/na podst.PAP/Facebook Autor: MS
Fot. screen Facebook/Małgorzata Mańka-Szulik

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij