Kraj

Prezydent Trzaskowski pokazał przygotowania do świąt w Warszawie. Ktoś zgadnie, czego kolejny raz zabrakło?

– Uchylamy rąbka tajemnicy – świąteczne metro w przygotowaniu! – napisał na portalu X (dawniej Twitter) prezydent Warszawy.

Rafał Trzaskowski dołączył do swojego wpisu zdjęcia przedstawiające kolorowe obiekty przypominające… pisanki. Choć to z pewnością przypadkowe skojarzenie, to bardzo trudno na podstawie zdjęć domniemywać, co takiego świętować będzie polityk Platformy Obywatelskiej i mieszkańcy stolicy.

Czyżby kolejny raz lęk przed nazwaniem zbliżających się świąt Bożym Narodzeniem decydował o tym, jak będą wyglądały świąteczne ozdoby w Warszawie?

Przypomnijmy, problemy z chrześcijańską symboliką to niemal reguła w warszawskich plakatach z okazji Bożego Narodzenia. Najciekawiej było chyba w roku 2021, kiedy zamiast tego, co tradycyjnie kojarzy się katolikom ze świętami Narodzenia Pańskiego, warszawskie plakaty ozdobiono… ośmioma gwiazdkami. Można?

Więcej o warszawskich problemach z Bożym Narodzeniem:

Zamieszanie wokół plakatu świątecznego Warszawy. Jaki: “Nie ma symboliki narodzenia Chrystusa, ale jest 8 gwiazdek”

Warszawa reklamuje święta Bożego Narodzenia i sylwestrową noc. Nie ma krzyża, ale jest półksiężyc

Źródło: Stefczyk.info Autor: red.
Fot. Twitter

Polecane artykuły

0 0

Atak nożownika w szpitalu. Odwiedzający zaatakował pacjentkę

0 0

Odkryto nowy gigantyczny gatunek węża

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij