Kraj

„Bycie komikiem sprawdza się w TVN, a nie w Sejmie”. Blaszczak zwrócił uwagę Hołowni

Nie przedłużeniem wakacji kredytowych, a m.in. pracą nad zamknięciem sklepów w tegoroczną Wigilię zajmują się we wtorek posłowie. Tym samym – zdaniem ministra obrony narodowej – Polacy „najprawdopodobniej stracą szansę na zamrożenie cen energii oraz przedłużenie 0 proc. VAT na żywność i wakacji kredytowych”. Jednocześnie Mariusz Błaszczak zaapelował do marszałka Sejmu.

W porządku wtorkowych obrad Sejmu znalazło się m.in. powołanie Rzecznika Praw Dziecka i wybór członków komisji do spraw przeciwdziałania wykorzystaniu seksualnemu małoletnich poniżej 15 lat. Na ten sam dzień zaplanowano drugie czytanie projektu Polska 2050 dotyczącego zakazu handlu w wigilię przypadającą na niedzielę oraz prace nad powołaniem Komisji Śledczych.

Na samym początku wtorkowych obrad głos zabrał premier Mateusz Morawiecki, który zauważył, że na procedowanie czekają nadal trzy projekty ustaw. Zostały one złożone przez rząd, a dotyczą: przedłużenia 0 proc. VAT na żywność, przedłużenia wakacji kredytowych i zamrożenia cen energii. Zdaniem Morawickiego są to „niezwykle ważne projekty ustaw, na które czekają Polacy”.

Życzyłbym sobie, żeby ta Izba bardzo ciężko pracowała nad bardzo poważnymi tematami, a nie nad tematami zastępczymi – dodał.

Brak w porządku wtorkowych obrad tematów, o których mówił szef rządu, skomentował minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.

Przez zachowanie marszałka Hołowni, Polacy najprawdopodobniej stracą szansę na zamrożenie cen energii oraz przedłużenie 0% VAT na żywność i wakacji kredytowych – stwierdził w mediach społecznościowych minister.

Bycie komikiem sprawdza się w TVNie, a nie w sejmie Panie marszałku. Takie postępowanie bardzo szybko obróci się przeciwko Panu – zwrócił się do Hołowni szef MON.

Źródło: stefczyk.info/na podst.Twitter Autor: MS
Fot. PAP/EPA

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij