Kraj

Zima dotarła do Polski. Duża szansa na burze śnieżne

Wygląda na to, że zima na dobre dotarła do naszego kraju. Jest szansa, że jeszcze dziś będą miały miejsce pierwsze burze śnieżne.

Temperatury dzisiaj będą się znacznie różnić w zależności od miejsca. Na Podlasiu słupki rtęci mogą opaść do -9 stopni Celsjusza, a w centrum i na zachodzie będzie to -3. W tym samym czasie na krańcach zachodnich termometry pokażą 0 stopni.

Na Podlasiu nie zabraknie za to słońca. Słonecznie będzie także na Opolszczyźnie, Górnym Śląsku, a w Małopolsce i na Podkarpaciu pojawi się wczesnym przedpołudniem. Na Pomorzu Gdańskim, Warmii, Mazurach, a nawet w północnej i centralnej części Mazowsza, może mocniej poprószyć śniegiem.

Ciepłe masy powietrza z zachodu przełamią granicę Odry, więc na Dolnym i Górnym Śląsku oraz Opolszczyźnie przez kilka godzin temperatura może sięgnąć +2. Po 15 temperatura znów spadnie poniżej zera, co może spowodować tam trudne warunki drogowe.

Po południu od Dolnego Śląska rozpoczną się opady deszczu i deszczu ze śniegiem. Po zachodzie słońca szybko zacznie się ochładzać. Na Warmii, Mazurach i Podlasiu temperatura może spaść do -12, podczas gdy na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie wyniesie +1-2 stopnie, a na Górnym Śląsku 0.

Późnym wieczorem lub w nocy nad Polskę mogą wedrzeć się pierwsze tej zimy burze śnieżne. Najmocniej będzie padać w pasie południowym.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Polsat News Autor: WM
Fot. Zdjęcie ilustracyjne Pixabay

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij