Świat

Postrzelono trzech studentów pochodzenia palestyńskiego

48-letni mężczyzna postrzelił trzech studentów pochodzenia palestyńskiego. Policja podejrzewa, że była to zbrodnia motywowana rasowo.

Zdarzenie miało miejsce w sobotę w Burlington w stanie Vermont. Trzech studentów pochodzenia palestyńskiego szło na kolację do rodziny jednego z nich, gdy ktoś otworzył do nich ogień. Dwóch z nich miało na sobie arafatki, cała trójka rozmawiała też ze sobą po arabsku.

Cała trójka przeżyła i trafili do pobliskiego szpitala uniwersyteckiego. Jeden z nich jest jednak w stanie krytycznym.

W niedzielę policja aresztowała w związku z tą sprawą 48-letniego Jasona Eatona, który mieszka w pobliżu miejsca zbrodni. Podejrzewają, że to właśnie on strzelał. Policja podejrzewa, że była to zbrodnia motywowana islamofobią. Eaton jeszcze dzisiaj stanie przed sądem.

Od ataku Hamasu na Izrael w USA odnotowuje się coraz więcej incydentów i zbrodni motywowanych antysemityzmem i islamofobią. W zeszłym miesiącu Amerykanami wstrząsnęło morderstwo 6-latka pochodzenia palestyńskiego. 71-letni właściciel mieszkania, w którym mieszkał, zadał mu 26 ciosów nożem i zranił jego matkę. Wcześniej krzyczał do jego rodziny „wy muzułmanie musicie umrzeć”.

Źródło: Autor:
Fot.

Polecane artykuły

0 0

Brytyjczycy boją się, że zabraknie ryb do fish and chips

0 0

“Łowca nastolatek” usłyszał wyrok

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij