Świat

Policjant, który zabił George’a Floyda, został dźgnięty nożem w więzieniu

Amerykańskie media informują, że były policjant Derek Chauvin został dźgnięty nożem w więzieniu. Odsiadywał wyrok za zamordowanie George’a Floyda.

25 maja 2020 roku Chauvin z trzema innymi policjantami próbował aresztować Floyda, który miał wcześniej zapłacić za zakupy fałszywym banknotem. Floyd tego nie przeżył, a do sieci trafiło nagranie, na którym widać, jak Chauvin klęczy na jego szyi. Sąd skazał go na 22,5 roku więzienia za zabójstwo drugiego stopnia i nieumyślne spowodowanie śmierci, a w osobnym procesie dostał 21 lat za naruszenie jego praw obywatelskich.

Prawnicy Chauwina odwołali się od tego wyroku. Twierdzili, że z racji ogromnego zainteresowania mediów i faktu, że uczestnicy demonstracji Black Lives Matter grozili, że puszczą Minneapolis z dymem jeśli nie zostanie skazany, nie miał uczciwego procesu. W poniedziałek Sąd Najwyższy USA odmówił jednak zajęcia się tą sprawą.

Teraz amerykańskie media informują, że Chauvin został zaatakowany przez innego więźnia i dźgnięty nożem. Ma być w stanie ciężkim, ale stabilnym, powinien dać radę z tego wyjść. Federalne Biuro Więzień potwierdziło, że w więzieniu w Tucson, gdzie odsiaduje swój wyrok, doszło do ataku, ale nie ujawniło, czy chodzi o Chauvina.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Al-Jaazera Autor: WM
Fot. Lorie Shaull

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij